content top



Skončení pracovního poměru na dobu určitou

Tento důvod ukončení pracovního poměru ošetřuje § 65 zákoníku práce. Pracovní poměr na dobu určitou může skončit také ostatními způsoby uvedenými v § 48 odst. 1, 3 a 4.

Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby dále v konání prací s vědomím zaměstnavatele, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou.

14 komentářů »
  1. avatar
    Jitka Kozlová napsal/a:
    2. 2. 2009 v 11:09
    comment-top

    Je pracovní poměr na dobu určitou časově omezen ? a na jakou dobu ?
    Děkuji předem za Vaši odpověď

    comment-bottom
  2. avatar
    Pavlína napsal/a:
    3. 2. 2009 v 22:43
    comment-top

    pracovní poměr na dobu určitou je omezen buď do konkrétního data (např. pracovní poměr se sjednává na dobu do 30. 6. 2009), anebo po dobu trvání nějaké situace (např. pracovní poměr se sjednává pouze po dobu trvání pracovní neschopnosti paní Jany Novákové, apod…).

    Mějte se hezky.

    Pava

    comment-bottom
  3. avatar
    simona napsal/a:
    21. 5. 2009 v 21:14
    comment-top

    dobrej,otehotnela jsem a mam smlouvu na dobu urcitou?co mam ted delat?Jsem v ochrane lhute kdyz dam vypoved?nebo kdyz my doba urcita skonci?Ajak dlouho moc prosim poradte

    comment-bottom
  4. avatar
    Zuzka napsal/a:
    3. 6. 2009 v 19:59
    comment-top

    Dobrý den, mám smlouvu na dobu určitou ( do určitého data ) s 3 měsíční zkušební dobou, stím, že potom dostanu smlouvu na dobu neurčitou, ale prý mi tam opět dají 3 měsíční zkušební dobu. Je to vůbec možné?? Děkuji moc za informaci.

    comment-bottom
  5. avatar
    JANA napsal/a:
    15. 9. 2009 v 7:54
    comment-top

    DOBRÝ DEN, PRACUJI 3 ROKY U ZAMĚSTNAVATELE A VŽDY SE SMLOUVOU NA 1 ROK, LONI V ŽÁŘÍ MI SKONČILA SMLOUVA A STÁLE NORMÁLNĚ PRACUJI, JEN NENÁM ROK ŽÁDNOU SMLOUVU A TAK NEVÍM NA JAK DLOUHO JÍ TEŤ MÁM, PRÝ JE TEŤ AUTOMATICKY NA NEURČITO, ALE I TEHDY KDYŽ JSEM NIC NEPODEPSALA? ZAČALI TOTIŽ PROBLÉMY S PLACENÍM VÝPLAT A TAK BYCH SE RADĚJI PODÍVALA NA JINOU PRÁCI, ALE NEVÍM JAK TO BUDE S VÝPOVĚDNÍ LHŮTOU. JESTLI MŮŽU ODEJÍT HNED PO DOHODĚ, NEBO PO NĚJAKÉ VÝPOVĚDNÍ LHŮTĚ. DĚKUJI MILIČKOVÁ JANA

    comment-bottom
  6. avatar
    terezia.h napsal/a:
    12. 11. 2009 v 20:51
    comment-top

    dobry den chtela bych vedet kdyz mam smlouvu na dobu urcitou a jsem zemestnana 2 roky mohu dostat vypoved nebo po dvou letech se neni smlouva na dobu neurcitou?dekuji

    comment-bottom
  7. avatar
    Linda napsal/a:
    11. 12. 2009 v 14:56
    comment-top

    Dobrý den,
    chci se zeptat. Když má zaměstnanec smlouvu na dobu určitou, třeba k 31.12., je zaměstnavatel povinen předložit nějakou smlouvu o ukončení pracovního poměru? V §65 zákoníku práce se píše, že zaměstnavatel by měl zaměstnance informovat o skončení pracovní smlouvy min. 3 dny předem. To myslí verbálním vyjádřením? Jenže, když zaměstnanec oznámení nebude brát v úvahu a přijde 1.1.následujícího roku, po skončení smlouvy do zaměstnání, musí zaměstnavatel zaměstnance přijmout na smlouvu na dobu neurčitou? Jak se tomu vyvarovat? Existuje nějaké oznámení o skončení pracovního poměru dle smlouvy, kde by podpisy stvrdili, že jsou si této skutečnosti obě strany vědomy. Mockrát děkuji.

    comment-bottom
  8. avatar
    PETRA TRÁVNÍČKOVÁ napsal/a:
    11. 1. 2010 v 18:12
    comment-top

    DOBRÝ DEN MÁM DOTAZ 30.11.09 MI SKONČILA PRACOVNÍ SMLOUVA NA DOBU RČITOU K TOMUTO DATU.DO PRÁCE JSEM ALE CHODILA DÁL,ANIŽ BY MĚ NA TO NĚKDO UPOZORNIL,ŽE UŽ MI SMLOUVA SKONČILA.VČERA NA TO VEDENÍ PŘIŠLO A CHTĚJÍ TO VYŘEŠIT TAK,ŽE MI DAJÍ DODATEČNĚ SMLOUVU NA MĚSÍC PROSINEC 2009 A OD LEDNA 2010 AT SE JDU NAHLÁSIT NA PRACOVNÍ UŘAD.JE TENTO POSTUP OD ZAMĚSTNAVATELE SPRÁVNÝ?PRÝ BY MĚ V UNORU,BŘEZNU OPĚT VZALI PŘES PRACÁK ZPĚT DO PRÁCE,NEVÍM CO SI O TOM MYSLET A NECHCI UDĚLAT NĚJAKOU NEPATŘIČNOU VĚC JAKO JIM COKOLIV PODEPSAT ATD.DĚKUJI TRÁVNÍČKOVÁ PETRA

    comment-bottom
  9. avatar
    Martina Pokorná napsal/a:
    21. 1. 2010 v 20:22
    comment-top

    Dobrý den mám dotaz.Pracuji u soukromníka v obchodě.Mám pracovní smlouvu na dobu určitou do konce roku 2010.Pracovní doba je 40 hodin týdně.Do práce chodím jen 2 krát tydně s tím,že mi majitel firmy řekl,že není tolik práce.Zbytek mám neplacené volno.V jakém právu je majitel a v jakém já.Jak mám dále postupovat.Děkuji POKORNÁ Martina

    comment-bottom
  10. avatar
    Olga napsal/a:
    13. 6. 2011 v 16:21
    comment-top

    DOBRÝ DEN MÁM DOTAZ 30.05.11 MI SKONČILA PRACOVNÍ SMLOUVA NA DOBU RČITOU K TOMUTO DATU.DO PRÁCE JSEM ALE CHODILA DÁL,ANIŽ BY MĚ NA TO NĚKDO UPOZORNIL,ŽE UŽ MI SMLOUVA SKONČILA.VČERA NA TO VEDENÍ PŘIŠLO A CHTĚJÍ TO VYŘEŠIT TAK,ŽE MI DAJÍ DODATEČNĚ SMLOUVU NA MĚSÍC červen 2011 A OD 1.7 2011 AT SE JDU NAHLÁSIT NA PRACOVNÍ UŘAD.JE TENTO POSTUP OD ZAMĚSTNAVATELE SPRÁVNÝ?PRÝ BY MĚ V OPĚT VZALI PŘES PRACÁK ZPĚT DO PRÁCE,NEVÍM CO SI O TOM MYSLET A NECHCI UDĚLAT NĚJAKOU NEPATŘIČNOU VĚC JAKO JIM COKOLIV UPODEPSAT ATD.DĚKUJI Olga

    comment-bottom
  11. avatar
    Adriana napsal/a:
    26. 8. 2011 v 8:28
    comment-top

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dnes jsem byla v Komerční bance, kvůli možnosti půjčky s tím, že jsem student vyšší školy (21let),ale již od března pracuji v obchodě Zara jako prodavačka, 6 měsíců tudíž mám již splněnou 3měsíční lhůtu. V bance mi odpověděli, že možnost půjčky je, s tím, že budu mít pracovní smlouvu na dobu NEURČITOU. Doma jsem si našla svoji smlouvu s touto společností,kt. mi platí do 31.8. pak se znovu obnoví,tudíž jsem ji měla jen na půl roku. Manažerka mi tentýž den oznámila, že od ledna 2011 se každá smlouva nedělá na dobu neurčitou,ale jen na půl roku.Princip:Nyní mám smlouvu do 31.8.,společnost Zara mi vystaví novou smlouvu opět na půl roku s tím, že pokud mě do tý doby „nevyrazí jen tak“ tak až k březnu 2012 dostanu smlouvu na dobu neurčitou. Přijde mi to podezřelé, že by to bylo úplně u všech společností. V tom případě, i když již pracuji 6 měsíců, mám stálý plat kolem 9 000 Kč čistého tak stejně si vzít půjčku ani na 25 000 Kč nemůžu. Chtěla bych se zeptat co je na tom pravdy s tím půlrokem od ledna 2011 o době pracovní smlouvy(už se nedělají na dobu neurčitou) a co mám nyní dělat pokud půjčku potřebuju, a mohla bych i doložit, že stálý příjem mám.Děkuji Risteská

    comment-bottom
  12. avatar
    Milan napsal/a:
    8. 9. 2011 v 10:57
    comment-top

    Dobrý den..
    Sepsal jsem smlouvu na dobu určitou 1 rok..
    Podmínky se tam behem roku dost změnily
    Termín brzy končí a já bych chtěl odejít.
    Je možné odejít aniž by mě zaměstnavatel nutil dělat další 2 měsíce???
    Moc děkuji…
    Milan

    comment-bottom
  13. avatar
    Zdeňka napsal/a:
    25. 2. 2014 v 11:23
    comment-top

    Dobrý den,

    chtěla bych se zeptat, když mám smlouvu na dobu určitou, jak dlouho dopředu je zaměstnavatel povinen mi dát vědět, že smlouvu se mnou neprodlouží?
    Děkuji za Vaši odpověď.

    comment-bottom
  14. avatar
    Alena napsal/a:
    26. 6. 2014 v 13:24
    comment-top

    Dobrý den, jaké doklady je mi povinnen zaměstnavatel dát při odchodu pracovního poměru sjednaného na dobu určitou. (Jednalo se o dotované pracovní místo). Děkuji

    comment-bottom

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment