content topOdstupné

Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c) nebo dohodou z týchž důvodů, a zaměstnanci, který okamžitě zrušil pracovní poměr podle § 56, přísluší při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně trojnásobku průměrného výdělku.

Zaměstnanec, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. d) nebo dohodou z týchž důvodů, má při skončení pracovního poměru právo na odstupné ve výši nejméně dvanáctinásobku průměrného výdělku.

6 komentářů »
 1. avatar
  Jarouš Vetchý napsal/a:
  4. 6. 2009 v 10:17
  comment-top

  Zdravím pracující lid,
  Čeká nás od zaměstnavatele dostat k 30.07.09 výpovědi za nadbytečnost a máme neshody v odstupném chci se zeptat jak a kdy musí být vyplaceno odstupné a do jakého termínu po skončení pracovního poměru.
  Díky J.

  comment-bottom
 2. avatar
  roman pišta napsal/a:
  7. 9. 2009 v 14:38
  comment-top

  dělám v jedný firmě rok mám smlouvu na neurčito a zaměstavatel mě chce vyhodit s prácu z duvodu že momentalně nema práci na co mám právo?

  comment-bottom
 3. avatar
  petra napsal/a:
  5. 2. 2010 v 13:48
  comment-top

  To: roman pišta. Právo na to má, ale vy zase máte nárok na odstupné!

  comment-bottom
 4. avatar
  XXX napsal/a:
  14. 4. 2011 v 14:16
  comment-top

  Dobrý den,
  pracuji v nejmenované firmě, 5 dní v týdnu po osmi hodinových směnách. V pracovní smlouvě na dobu neurčitou máme hodinovou mzdu 52 Kč. To, co ve smlouvě již není napsáno, jsou prémie. Za každou vyrobenou zakázku dostaneme určité prémie. Příkl.: Vyrobí se určitá zakázka, za kterou je 50 bodů, tyto body se pak násobí mou platovou třídou (např. 3,15) to znamená, že když koncem měsíce máme třeba 3000 bodů, tak prémie jsou následující: (3000×3,15=9450, + základní mzda, kterou máme napsanou v pracovní smlouvě). Jenomže když ve firmě kde pracuji nastala krize, začali propouštět zaměstnance, a jelikož každý z nich měl právo na odstupné, napsali výpověď tak, že člověk odchází sám. Pokud nepodepsal, ve firmě ho nechali pracovat za daný základ a stále mu stáli za zadkem a hlídali, až něco pokazí a budou ho moci vyhodit na paragraf. Jak se v této situaci domoci odstupného?

  Děkuji

  comment-bottom
 5. avatar
  Ivo Navrátil napsal/a:
  2. 5. 2011 v 15:24
  comment-top

  Dobrý den,
  dostal jsem od zaměstnsvatele výpověď podle paragrafu 52c.Zaměstnavatel mi odmítl vyplatit odstupné.Jak mám postupovat?
  Děkuji za odpověď.

  comment-bottom
 6. avatar
  MAREK HECHAVARRIA napsal/a:
  24. 9. 2013 v 17:23
  comment-top

  PRACUJI 3ROKY JAKO KRUPIER V CARD CASINU PRAHA,BYLO MI SDELENO ZE MAM VYPOVED,PROTOZE SE MNOU NEJSOU SPOKOJENI-NIC MI NIKDO NEREKL-ALE VYPOVED MAM PODEPSAT DOHODOU,ABY MI NEMUSELI DAT ODSTUPNE-CO MAM DELAT??????

  comment-bottom

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment