content topDohoda o prodloužení pracovní smlouvy na dobu určitou – vzor

Trvání pracovního poměru na dobu určitou mezi týmiž účastníky je možné sjednat celkem na dobu nejvýše 2 let ode dne vzniku tohoto pracovního poměru. Toto platí i pro každý další pracovní poměr na dobu určitou sjednaný v uvedené době mezi stejnými účastníky. Jestliže od skončení předchozího pracovního poměru na dobu určitou uplynula doba alespoň 6 měsíců, k předchozímu pracovnímu poměru na dobu určitou mezi týmiž účastníky se nepřihlíží.

Jestliže zaměstnanec po uplynutí sjednané doby pokračuje s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou.

Zaměstnavatel a zaměstnanec se mohou společně písemně dohodnout na prodloužení trvání pracovní smlouvy na dobu určitou:

Dohoda o prodloužení pracovní smlouvy na dobu určitou
podle § 39 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce

Společnost……………, IČ………………, DIČ……………, sídlem,…………zastoupená…………, zapsaná v Obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v…………, oddíl………, vložka č…………………

(dále jen „zaměstnavatel“)

a

zaměstnanec/zaměstnankyně…………………, narozen/a…………, bytem…………………

(dále jako „zaměstnanec“)

uzavírají tímto dokumentem
dohodu o prodloužení trvání pracovní smlouvy uzavřené na dobu určitou

Zaměstnavatel na základě pracovní smlouvy uzavřené dne …………… zaměstnává v trvalém pracovním poměru uzavřeném na dobu od ………… do ………… zaměstnance………na pozici ……………… s místem výkonu práce……

Pracovní smlouva uzavřená mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem je uzavřena na dobu ………… Před uplynutím platnosti této pracovní smlouvy se obě zúčastněné strany dohodly na prodloužení doby trvání pracovního poměru uzavřeného na dobu určitou, a to do ……………

Tuto dohodu stvrzují obě zúčastněné strany svými podpisy.

Datum
Místo
Podpis zaměstnavatele
Podpis zaměstnance

Dohoda o prodloužení pracovní smlouvy na dobu určitou – vzor ke stažení

16 komentářů »
 1. avatar
  heczkova lucie napsal/a:
  2. 3. 2010 v 10:33
  comment-top

  smlouvu mi prodlužují po 3 měsíce, tak se chci zeptat, kolikrát mi ji mohou prodloužit než dostanu smlouvu na dobu neurčitou…

  comment-bottom
 2. avatar
  Altman Josef napsal/a:
  15. 4. 2010 v 15:12
  comment-top

  jake jsou podminky pro vyplacení nemocenské mam smlouvu na dobu určitou zkrácenou na 130 hodin nechtejí proplatit 9 dnu nemocenske s tim že hodiny jsem mel odpracované tudiš jsem měl volno děkuji za odpoved

  comment-bottom
 3. avatar
  Pavel napsal/a:
  24. 9. 2010 v 14:31
  comment-top

  Dobrý den,přítelkyni prodlužují smlouvu po měsíci,každý měsíc…jak dlouho je možné to takto prodlužovat? Na personálním dělníkům podávájí prodloužení smlouvy pozdě i několik měsíců…chci říct že mají smlouvu do např. 12.8.2010 a novou smlouvu dostanou 8.9.2010…co v tomto případě dělat? Moc děkuji za odpověd

  comment-bottom
 4. avatar
  Eva napsal/a:
  30. 9. 2010 v 19:03
  comment-top

  Mám smlouvu na dobu určitou.Pracuji 2 měsíce, ale chci odejít k jinému zaměstnavateli.Mohu do třech měsíců od podepsání smlouvy odejít aniž bych dávala dvouměsíční výpoveď?Děkuji.

  comment-bottom
 5. avatar
  ČERNÁ napsal/a:
  28. 12. 2010 v 12:39
  comment-top

  jsem v důchodu, pracuji již 2. rok na dobu určitou, lze prodloužit smluvu na dobu určitou ještě o l rok,?

  comment-bottom
 6. avatar
  Vendula napsal/a:
  17. 1. 2011 v 14:46
  comment-top

  Dobrý den,

  měla jsem pracovní smlouvu do 31.12.2010 dosud mi nikdo nepředložil k podpisu novou smlouvu. Je nějak dáno zákonem, že mi smlouva byla automaticky prodloužena?

  Děkuji za odpověď

  comment-bottom
 7. avatar
  Jaroslava napsal/a:
  16. 5. 2011 v 12:00
  comment-top

  Hezký den, jsem učitelka na ZŠ, zaměstnavatel se mnou uzavřel již dvakrát smlouvu na dobu určitou, poprvé na jeden rok a podruhé na dva roky. Smlouva mi končí k 31.5.2011. Zaměstnavatel mi nabízí novou smlouvu, ale opět jen na dobu určitou a to pouze do 31.12.2011, což je pro mě jako učitelku velmi nevýhodné. Měla jsem za to, že mi zaměstnavatel může poskytnout smlouvu na dobu určitou pouze dvakrát za sebou, potřetí bych měla dostat již smlouvu na dobu neurčitou. Je to pravda?
  Děkuji za odpověď.

  comment-bottom
 8. avatar
  Monika napsal/a:
  5. 7. 2011 v 13:09
  comment-top

  Dobrý den,

  Spousta lidí se Vás už ptalo ,ale bohužel jsem zde nenašla odpovědi na otázku co se týče prodlužování smluv.
  Měla jsem za to ,že po třetí prodloužená pracovní smlouva má být na dobu neurčitou ,ale zase jsem ji dostala na dobu určitou.
  Tak jak to tedy doopravdy je?

  Děkuji za odpověď.

  comment-bottom
 9. avatar
  David napsal/a:
  18. 7. 2011 v 8:31
  comment-top

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat, jestli má zaměstnavatel nějakou povinnost dát svému zaměstnanci vědět dopředu, že mu neprodlouží smlouvu.

  Předem děkuji za odpověď.

  comment-bottom
 10. avatar
  old99 napsal/a:
  19. 7. 2011 v 12:57
  comment-top

  Počet po sobě následujících pracovních smluv na dobu určitou není omezen. Pokud však uzavřete smlouvu na dobu určitou, kterou nastane situace, že součet dob trvání všech smluv na dobu určitou, které jste se stejným zaměstnavatelem uzavřela (a nebyla mezi nimi pauza více než 6 měsíců), bude přesahovat období 2 let, považuje se poslední smlouva na dobu určitou za smlouvu na dobu neurčiotu. Podmínkou je, že před skončením takové smlouvy oznámíte písemně zaměstnavateli že trváte na dalším zaměstnávání.

  comment-bottom
 11. avatar
  old99 napsal/a:
  19. 7. 2011 v 13:30
  comment-top

  To: David
  Zaměstnavatel nemá zákonnou povinnost oznamovat zaměstnanci záměr neprodloužit s ním smlouvu.
  Pokud však budete s vědomím zaměstnavatele i po skončení doby, na kterou byla pracovní smlouva sjednána, pokračovat v práci, jde o pracovní poměr na dobu neurčitou (dochází ke změně sjednané doby ze zákona).

  comment-bottom
 12. avatar
  Katka napsal/a:
  1. 8. 2011 v 9:39
  comment-top

  Dobry den, chci se zeptat, kdyz mam smlouvu na dobu neurcitou uz rok a zamestnavatel ji chce zmenit na dobu urcitou muze to udelat??dekuji za odpoved

  comment-bottom
 13. avatar
  Jana napsal/a:
  30. 10. 2011 v 10:46
  comment-top

  Chci se zeptat na výši podpory v nezaměstnanosti pokud neprodloužím dál smlouvu bez vážného důvodu.Děkuji

  comment-bottom
 14. avatar
  Pavla Kusa napsal/a:
  30. 12. 2011 v 18:29
  comment-top

  Ma matka ma smlouvu na dobu neurcitou a pouze na jeden rok a to na polovicni uvazek. Ma moje matka pravo na placenou dovolenou.

  comment-bottom
 15. avatar
  Mája Balcarová napsal/a:
  16. 7. 2014 v 16:59
  comment-top

  Dobrý den!
  Pracuji ve školství jako vychovatelka 5 let u jednoho zaměstnavatele. Každý rok mi dávali smlouvu na dobu určitou. Vždy od 1. 9. do 31. 8. následujícího kalendářního roku. Teď mi bylo řečeno, že mi nemohou dát smlouvu na dobu neurčitou a mám si sepsat vlastní rukou žádost, že bych tam chtěla zůstat. Pak mi dají smlouvu zase na 1 rok. Mění se tímto aktem smlouva na dobu určitou na smlouvu na dobu neurčitou? Nebo musím po ukončení roční smlouvy z místa odejít?

  comment-bottom
 16. avatar
  Ivka napsal/a:
  3. 12. 2016 v 22:05
  comment-top

  Dobrý den,
  K 31.12.2016 mi končí smlouva na dobu určitou,podepsala jsem novou na dobu neurčitou od1.1.2017 mohu do konce roku odejít bez dvouměsíční výpovědní doby?

  comment-bottom

RSS feed for comments on this post.

Leave a comment